Zarezervovat

Nejčastěji kladené otázky


Wi-fi na palube stejne rychle jako sirokopasmove ktere mam doma?

 

Jsme rádi, že vám můžeme poskytovat tuto bezplatnou službu. Upozorňujeme však, že síť Internet@Sea nebude nikdy tak rychlá jako širokopásmové připojení, které používáte doma nebo jinde na pevnině. Jedním z hlavních důvodů je technologie, která slouží k poskytování této služby. Je to poněkud složitější, ale zjednodušeně lze říci, že všechny naše trajekty mají volně se pohybující satelitní antény přenášející signál z trajektu do satelitu vzdáleného 56 tisíc kilometrů ve vesmíru, který pak signál posílá zpátky na Zemi.

 

Rychlost se také různí z důvodu dostupné šířky pásma, která je poskytována satelitem a ke které přistupují všichni uživatelé a trajekty současně. Abychom zlepšili tuto službu a mohli efektivně využívat dostupnou šířku pásma, zakázali jsme přístup na stránky streamovacích multimédií (např. Netflix, YouTube, online hry, Skype atd.). Upozorňujeme, že bezplatná síť Wi-Fi je dostupná v hlavních prostorách pro cestující našich trajektů a nemusí být dostupná v kajutách.

 

Mobilní data prostřednictvím vašeho mobilního telefonu

Na palubě můžete používat svůj mobilní telefon, ale je důležité si uvědomit, že mobilní síť poskytuje společnost Telenor Maritime. Ceny za přijímání hovorů a volání, používání mobilních dat či odesílání/přijímání SMS zpráv jsou tak vyšší než na pevnině.

 

Účtované poplatky neovlivňuje společnost Stena Line. Pokud váš mobilní telefon zachytí síť společnosti Telenor Maritime, obdržíte SMS informující vás, že se nacházíte v síti společnosti Telenor Maritime a že sazby za volání se účtují podle mezinárodních sazeb pro mobilní telefony, které jsou podstatně vyšší než běžné ceny za volání. Podrobnosti vám sdělí váš mobilní operátor.

 

Důležité informace: poplatky za roaming v rámci EU

Přestože byly roamingové poplatky na cestách do zemí EU k 15. červnu 2017 zrušeny, pravidla EU pro roaming platí pouze při připojení k pozemním mobilním sítím. Závazný cenový limit EU neplatí, pokud mobilní telefon používáte na palubě prostřednictvím satelitního připojení. Z tohoto důvodu mohou být poplatky stanovené vaším mobilním operátorem vysoké.

 

Na palubách našich trajektů do Nizozemska, Stena Hollandica a Stena Britannica, nyní nabízíme placenou službu prémiového připojení Wi-Fi, která je dostupná ve všech veřejných prostorách a kajutách.